Plavecká škola AQUA SPORT Vysoké Mýto

Bohumír Šraut založil plaveckou školu AQUASPORT v roce 2012, která působí na krytém plaveckém bazénu ve Vysokém Mýtě.

Od svých pěti let začal Bohumír Šraut s plaváním, je odchovanec vysokomýtského plaveckého klubu, jeho disciplínou je 50 a 100 m motýlek. Reprezentoval Českou republiku na Univerziádě na Mallorce 1999 (18. místo) a v Pekingu (12. místo), Mistrovství Evropy v Lisabonu 1999        (10. a 11. místo), MS Athény 2000 (18. místo), Mistrovství Evropy Terst 2005. Český rekord překonal 3x a 8x získal titul Mistra České republiky. V současnosti už nejsou jeho cílem sportovní úspěchy, ale věnuje se výuce plavání dětí.

Hlavní činnost PŠ

Organizace a realizace plavecké výuky pro žáky 1. stupně základních škol v rámci povinné tělesné výchovy a předplavecké výuky dětí z mateřských škol. Dále plavecké kurzy pro žáky 2. stupně základních škol a studetny středních škol. Realizujeme také plaveckou výuku pro základní a praktické školy. V rámci doplňkové činnosti pořádáme zdravotní plavání pro těhotné, kurzy pro rodiče s dětmi od 2 do 5 let, přípravné a zdokonalovací kurzy plavání pro děti od 5 let. Zároveň organizujeme kondiční plavání pro dospělé.

Cíl PŠ

  • naučit děti zásadám bezpečnosti při pobytu a pohybu na bazénu,
  • přispívat k ochraně zdraví a hygieny dítěte, 
  • naučit co nejvíce dětí dobře plavat,
  • zvyšovat fyzickou zdatnost dětí,
  • přispívat k harmonickému rozvoji osobnosti člověka,
  • přiměřeným způsobem zformovat vztah dětí k vodnímu prostředí,
  • vyhledávat talenty a umožnit jim zařazení do plaveckého oddílu.

 

Plavecká škola Aquasport je řádným členem Asociace plaveckých škol. Vysokou profesionální úroveň výuky zajišťuje kolektiv vysokoškolských pedagogů a učitelů plavání s akreditovaným kurzem MŠMT.