Plavecká škola AQUA SPORT Vysoké Mýto

Bohumír Šraut s manželkou Lenkou Šrautovou založili plaveckou školu AQUASPORT v roce 2012, která působí na krytém plaveckém bazénu ve Vysokém Mýtě.

Od svých pěti let začal Bohumír Šraut s plaváním, je odchovanec vysokomýtského plaveckého klubu, jeho disciplínou je 50 a 100 m motýlek. Reprezentoval Českou republiku na Univerziádě na Mallorce 1999 (18. místo) a v Pekingu (12. místo), Mistrovství Evropy v Lisabonu 1999       (10. a 11. místo), Mistrovství světa v Athénách 2000 (18. místo), Mistrovství Evropy Terst 2005. Český rekord překonal 3x a 8x získal titul Mistra České republiky.

V součastnosti je stále aktivním plavcem v soutěži Masters, kde pokračují jeho plavecké úspěchy ME Cádiz 2009 (2x 1. místo). ME Jalta 2011 (2. místo 50 m motýlek), (1. místo 100 m motýlek). ME Eidhoven 2013 (1. místo 50 m motýlek), (5. místo 100 m motýlek). MS Kazaň 2015 (2. místo 50 m motýlek), (2. místo 100 m motýlek). ME Londýn 2016 (4. místo 50 m motýlek), (2. místo 100 m motýlek). MS Budapešť 2017 (6. místo 50 m motýlek), (5. místo 100 m motýlek). V současnosti už nejsou jeho cílem vrcholové sportovní úspěchy, ale věnuje se trénovaní talentovaných plavců a výuce plavání dětí. 

 

Hlavní činnost PŠ

Organizace a realizace plavecké výuky pro žáky 1. stupně základních škol v rámci povinné tělesné výchovy, také plavecké kurzy pro žáky 2. stupně, studenty středních škol a samozřejmostí je předplavecká výuka dětí z mateřských škol. Zároveň realizujeme na míru plaveckou výuku pro základní a praktické školy, ale i denní stacionáře. Pod záštitou Bohumíra Šrauta pořádáme odpolední plavecké kurzy pro rodiče s dětmi od 2 let, přípravné a zdokonalovací kurzy plavání pro děti a mládež od 5 let. V rámci doplňkové činnosti pořádáme kondiční plavání pro dospělé a zdravotní plavání pro těhotné.

Organizace výuky

 • předplavecká výuka pro mateřské školy,
 • základní plavecká výuka pro 1. stupeň základní školy,
 • zdokonalovací plavecká výuka pro 2. stupeň základní školy a sportovní třídy,
 • zdokonalovací plavecká výuka pro střední školy,
 • plavecká výuka pro základní a praktické školy, denní stacionáře,
 • plavecké kurzy pro rodiče s dětmi od 2 let,
 • přípravné a zdokonalovací kurzy plavání pro děti a mládež od 5 let,
 • základní a kondiční plavecký kurz pro dospělé,
 • plavecký kurz zaměřen na přijímací zkoušky, zápočet nebo zkoušku z plavání,
 • individuální výuka plavání,
 • zdravotní plavání pro těhotné.

Cíl PŠ

Naučit především děti, žáky, mládež ale i dospělé zásadám bezpečnosti při pobytu a pohybu u vody a tím zároveň přispívat k jejich ochraně zdraví a hygieny. Přiměřeným způsobem zformovat vztah plavců k vodnímu prostředí. Zvyšování fyziké zdatnosti je samozřejmostí, avšak přitom nezapomínáme na harmonický rozvoj osobnosti člověka. Samozřejmě cílem je nejvíce osob naučit dobře plavat, zároveň vyhledávat talenty a umožnit jim zařazení do sportovního plavání.

Plavecká škola Aquasport je řádným členem Asociace plaveckých škol.

O zajištění vysoké profesionální úrovně výuky se stará kolektiv vysokoškolských pedagogů, zkušených učitelů a trenérů plavání s akreditovaným kurzem MŠMT.