Plavání pro dospělé

Plavání je jedna z nejvhodnějších aerobních aktivit, kterou mohou vykonávat téměř všichni bez rozdílu věku i kondice. Výrazně působí na imunitu a obranyschopnost organismu. Správné plavání má rehabilitační účinky s pozitivním vlivem na páteř a rovnoměrným zatížením se aktivují všechny svalové skupiny. Potřebujete zlepšit techniku, výkonnost nebo kondici? Neumíte dobře plavat? My Vás to naučíme například metodou úplného zanoření! Jedná se o celoroční plavecké kurzy pro dospělé, kdy lekce má obvykle 55 minut. K výuce používáme zásadně plavecké pomůcky české výroby ze zdravotně nezávadného materiálu dle platných norem.

Nemáte odvahu? Zkuste ji najít u trenérů plavání AQUASPORT.

Základní plavecký kurz

Základní plavecký kurz je určen pro mírně pokročilé plavce, kteří neumí dobře plavat. Kurz je zaměřen na odstranění špatných pohybových návyků, zdokonalení techniky plaveckého způsobu prsa, znak, kraul a případně motýlek. Zlepšení techniky startovních skoků, plavání a orientaci pod vodou, nácvik jednoduchých plaveckých obrátek a rozvoj vytrvalostních schopností v plavání. Cílem kurzu je pestrost, posloupnost, přiměřenost, radost z pohybu a vnitřní motivace, která vede k pevným základům pro harmonické a správné plavání.

Kondiční plavecký kurz

Kondiční plavecký kurz je vhodný pro pokročilé plavce, kteří již zvládají základní plavecké dovednosti. Komplexní pojetí kurzu zahrnuje zdokonalování technického provedení všech plaveckých způsobů společně s navyšováním vytrvalosti a síly. Cílem kurzu je rovněž zlepšení techniky startovních skoků, plavání a orientaci pod vodou, nácvik plaveckých obrátek a zlepšování pohybové koordinace a kloubní pohyblivosti tak, aby byl dodržen celý rozvoj organismu. Kondiční plavání je vhodné jako doplňková aktivita k jiné sportovní činnosti.

Plavecký kurz zaměřen na přijímací zkoušky, zápočet nebo zkoušku z plavání

Hlásíte se na VŠ a potřebujete se připravit na zkoušku z plavání? Zlepšit techniku, výkonnost nebo kondici? Plavecký kurz je zaměřen na budoucí i současné studenty VŠ, kteří potřebují odborné vedení k úspěšnému složení zápočtu nebo zkoušky z plavání. Úspěch závisí na preferovaném individuálním přístupu, zároveň na technice, výkonnosti, ale i kondici. Pod vedením profesionálního trenéra Vám pomůžeme zlepšit vše, co potřebujete. Máme zkušenosti!

 

Vedení lekcí závisí vždy na aktuální tělesné zdatnosti, dispozice a respektu individuálního zdravotního stavu. Dále na dodržení principů zatěžování, rychlosti a schopnosti učit se novým dovednostem. Avšak velmi záleží na vstupních plaveckých dovednostech účastníka kurzu a jeho přání, tzn. co a jak potřebuje naučit či zdokonalit.

Lekce probíhají pod vedením řádně vyškolených trenérů s akreditovaným vzděláním MŠMT.

Více informací na tel: 604 528 545 nebo 603 765 702.

 Kdy plaveme

 Čtvrtek: 17:30 – 18:30

 • 14., 21. září 2023
 • 5., 12., 19. října 2023
 • 2., 9., 16., 23., 30. listopadu 2023
 • 7., 14. prosince 2023
 • 4., 11., 18., 25. ledna 2024
 • 1., 8., 15., 22., 29. února 2024
 • 7., 21. březena 2024
 • 4., 11., 18., 25. dubna 2024
 • 2., 9., 16., 23., 30. května 2024

 Cena kurzu

1x týdně

pololetí     3 200,-

               celý rok     6 400,-

Po dohodě je možné kurz uhradit přímo u nás na bazénu nebo bankovním převodem  251581698/0600.

Podmínky a pokyny plaveckého kurzu pro dospělé

 1. Kurz začíná od 14. září 2023 do 30. května 2024 a probíhá každý čtvrtek viz. kdy plaveme.
 2. O prázdninách a svátcích se neplave.
 3. Před začátkem první lekce je zapotřebí odeslat přihlášku.
 4. S odeslanou přihláškou souhlasíte s podmínkami plaveckého kurzu pro dospělé.
 5. Účastníci kurzu jsou zařazeni tak, aby každá skupina byla plaveckou zdatností na srovnatelné úrovni. Lekce probíhají pod vedením řádně vyškolených a zkušených instruktorů plavání (s akreditovaným kurzem MŠMT).
 6. Čip od skříněk dostanete již 15 minut před lekcí. Vratná záloha na čip je 50 Kč! Bez této zálohy nebude umožněn vstup na bazén!
 7. Na bazénu mohou být přítomni pouze plavci.
 8. Před vstupem do bazénu je každý účastník lekcí povinen umýt se mýdlem bez plavek.
 9. Plavecké lekce začínají vždy v přesný čas a jsou v délce 55 minut, proto dodržujte včasné příchody na jednotlivé lekce.
 10. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme mít na sobě řetízky, prstýnky, dlouhé náušnice, provázky kolem krku či na ruce a to z důvodu poranění.
 11. Pokud máte delší vlasy doporučujeme mít je dobře sepnuté nebo pro Váš maximální komfort využijte plaveckou čepičku.
 12. Každý účastník kurzu je za sebe plně zodpovědný a je povinný dbát pokynů instruktora plavání, dodržovat hygienu a provozní řád bazénu.
 13. Do lekcí je zakázán vstup s akutním nebo infekčním onemocněním, jako jsou bradavice a molusky, dále se závažnými poruchami vnitřních orgánů, případně gynekologickým či kožním onemocněním.
 14. Dle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a hygienické vyhlášky 238/2011 Sb., je vstup do vody pouze v přiléhavých elastických plavkách tzn. bez kapes! Nepřípustné jsou zejména koupací kraťasy, šortky a trenýrky s kapsami! viz obrázek. Respektujte, prosím, toto nařízení!

ABSENCE A STORNA KURZU

 1. Kurzovné je po zahájení lekce nevratné.
 2. Výjimkou zrušení kurzu mohou být velmi vážné zdravotní důvody (vážná nemoc, apod.) po předložení lékařského potvrzení.
 3. Za nepřítomnost na lekci nejsou vráceny peníze.
 4. Z organizačních důvodů budeme rádi za Vaše omluvení z lekce.
 5. Způsob omluvy:
  • formou předepsaného online formuláře
  • telefonicky nebo zprávou na tel: 603 765 702 nebo 604 528 545
  • e-mailem: psaquasport@seznam.cz.

PLATBA KURZU

 1. Zakoupit je možné pouze celý kurz.
 2. Uhrazení kurzu proveďte nejdéle do začátku lekce.
 3. Uhrazením stvrzujete, že jste seznámeni s těmito podmínkami a pokyny, souhlasíte s nimi a jste povinni je dodržovat.
 4. Po obdržení přihlášky i platby máte rezervované místo.
 5. Způsob platby:
  • hotově
  • bankovním převodem na č.ú. 251581698/0600, jako poznámku pro příjemce uveďte jméno a příjmení.
error: Obsah stránky je zabezpečený proti kopírování.