Plavecká škola

Hlavní činnost

Organizace a realizace plavecké výuky pro žáky 1. stupně základních škol v rámci povinné tělesné výchovy, také plavecké kurzy pro žáky 2. stupně, studenty středních škol a samozřejmostí je předplavecká výuka dětí z mateřských škol. Zároveň realizujeme na míru plaveckou výuku pro základní a praktické školy, ale i denní stacionáře. Pod záštitou Bohumíra Šrauta organizujeme odpolední plavecké kurzy pro rodiče s dětmi od 2 let, přípravné a zdokonalovací kurzy plavání pro děti a mládež od 5 let. V rámci doplňkové činnosti pořádáme kondiční plavání pro dospělé a zdravotní plavání pro těhotné.

Cíle plavecké školy

Naučit především děti, žáky, mládež ale i dospělé zásadám bezpečnosti při pobytu a pohybu u vody a tím zároveň přispívat k jejich ochraně zdraví a hygieny. Přiměřeným způsobem zformovat vztah plavců k vodnímu prostředí. Zvyšování fyziké zdatnosti je samozřejmostí, avšak přitom nezapomínáme na harmonický rozvoj osobnosti člověka. Samozřejmě cílem je nejvíce osob naučit dobře plavat, zároveň vyhledávat talenty a umožnit jim zařazení do sportovního plavání plaveckého klubu Aquasport.

K výuce používáme zásadně plavecké pomůcky české výroby ze zdravotně nezávadného materiálu dle platných norem EU.

Plavecká škola Aquasport je řádným členem Asociace plaveckých škol.

O zajištění vysoké profesionální úrovně výuky se stará kolektiv vysokoškolských pedagogů, zkušených učitelů, cvičitelů a trenérů plavání s akreditovaným kurzem MŠMT.

error: Obsah stránky je zabezpečený proti kopírování.